4 bubeníci aneb neuvěřitelný rok 2011 pro Toxic People

Toxic People mají za sebou jeden z nejšílenějších roků své existence! Behěm roku 2011 u nás usedli na bubenickou stoličku celkem čtyři bubeníci! Rok začal slibně, za bicí se vrátil Pišta, jenže po prvním koncertu (s výbornou partičkou Neruda – zpěv Matěj Rupert, klávesy Holý, bicí Dvořáček atd.) to vzdal. Důvod? Bolavá záda, ztráta chuti do hraní, práce na zahrádce a kolem domácí drůbeže …


Škoda. Zkusili jsme zavolat Pigymu, který rok předtím za Pištu zasakoval. Pigy kývnul, dali jsme jednu zkoušku a vypadalo to nadejně! Měli jsme naplánované super koncerty (Pivní slavnosti v Ústí, Čtverec fest, Casanovské slavnosti atd.), jenže Pigymu se to pokaždé krylo s jeho dalšími aktivitami v jiných projektech. Tak jsme museli hodně improvizovat. Za bicí se dokonce posadil kytarista Benji, který po třech zkouškách zažil křest ohněm v Růžové na festivalu. A měl úspěch! Podruhé si to zopakoval na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem při motorkářském srazu! Tak dokonce chyběl i zpěvák Býdža, tak my vystoupili v hodně okleštěné sestavě.

Nakonec nám Pišta vypomohl ještě ve dvou koncertech (v Lipové, kde měl rozlučku a na Čtverci).

Na konci prázdnin jsme ale sehnali suprového bicmana z Ústí. Víťa do kapely perfektně zapadl a posunul naše pecky o kousek dál! Po třech zkouškách na nás čekal hned první koncert na Festivalu free Tibet. Byla to pecka! Pak s náma Víťa ještě odehrál dva koncerty v Ústí a skončil. Důvod? Zaneprázdněnost v ostatních projektech.


Smůla. Na konci října jsme se tedy ocitli ve stejné situaci, jako na začátku roku. Co dál? Víťa kapelu hodně oživil, Benji i ostatní dostali velkou chuť do hraní a najednou jsme byli opět bez bubeníka.

Jednou si opět volal Mayor s Pigym a domluvili se, že by se Pigy rád vrátil a konečně začal hrát. Přáští rok by měl mít na nás čas a hlavně má chuť do toho naplno jít. To se nakonec potvrdilo na první zkoušce, která se odehrála těsně před Vánoci. Pigy si všechny písničky pamatoval (respektive je měl napsané 🙂 a hlavně do toho dával srdce a dynamiku. Všechny nás to opět nabilo! Máme chuť makat, dělat konečně nové věci, protože celý rok jsme učili nějakého bubeníka starý věci. Další zkoušku máme už 7. ledna, kde chceme už makat na nových peckách!

Takže to můžeme shrnout. Zažili jsme super koncerty s Nerudou, Tata Bojs, The Switch, nebo Krucipüsk. Měli jsme obrovskou chuť hrát, když přišel Víťa a taky na začátku roku, když Pišta začal hrát (hned jsme s nim taky udělali tři nový věci, které pak zůstaly celý rok u ledu). Ale taky jsme byli hopdně dole, po odchodu Pišty, když Pigy nemohl na koncertu a nakonec po odchodu Víti.

Nyní jsme opět nahoře a doufáme, že Pigy to s námi potáhne více než rok 2012! Držte nám palce!