O Festivalu

Proč Výběžek free L!VE?

  • Festival Výběžek free L!VE plynule navazuje na předchozích 20 ročníků Festivalu free Tibet, který spolek Attack from North pořádal od roku 1999 ve Šluknovském výběžku (Mikulášovice, Rumburk, Dolní Poustevna, Varnsdorf)
  • 20 ročníků festivalu jsme věnovali Tibetu, od roku 2019 jsme zaměřili pozornost přímo na náš region. My jsem se tu narodili, máme zde kořeny a máme Šluknovský výběžek stále v srdci. I proto nejsme rádi, že se nejsevernější výběžek republiky postupně vylidňuje a místní lidé zde mají málo vyžití. Na výběžek se „kašle“ – ruší se rychlíky, nemocnice má na kahánku atd. Naším festivalem chceme na to upozornit, a hlavně pro to něco udělat. Budeme se řídit tibetským příslovím: „Slova jsou jen bubliny, činy jsou kapky zlata.“
  • Jak je festival koncipovaný: 3 scény – hlavní sál a na něm převážně rockové kapely. Menší sál s dýdžeji a třetí scéna – která se promění na Výběžek info + kavárna.
  • Výzdobu sálu s tibetskými praporky zachováváme dál, abychom připomněli historii festivalu. Akci, z které nový festival Výběžek free L!VE vzešel.
  • Co se změní. Třetí scéna Výběžek stage: Ta bude věnována informacemi o Šluknovském výběžku (historie, obyvatelstvo, známí rodáci atd.) + každý rok by dostalo prostor jedna obec z výběžku, aby se představila. Letos to bude obec Vilémov, protože právě odsud pořadatelé festivalu převážně pocházejí.

Vilémov převezme nad akcí záštitu + ho na místě představíme.

Na tomto místě se také budou prodávat produkty ze Šluknovského výběžku – jídlo (čokoláda), pití (sirupy, mošty, cider?) a různé výrobky (keramika). Také zde bude kavárna Bohemian Coffee House.

Festival je možné zrealizovat jen za velké podpory sponzorů, a ochoty kapel vystupovat za menší honoráře. Proto se také daří udržet vstupné na nízké úrovni. Děkujeme všem za podporu. Pokud by nám chtěl někdo pomoci, budeme rádi – ozvěte se na v.mayer@post.cz Těmto sponzorům patří náš velký dík!