Na Festival přijede žena, co se potkala s Dalajlámou!

Na Festival free Tibet XV dorazí do Mikulášovic 19. října i Štěpánka Cimlová. Právě ona se přímo setkala s Dalajlámou (na snímku dole) a pohovoří vám o tom přímo na festivalu!

„Jenom upozorňuji, že jsem nebyla přímo v Tibetu, ale v Malém Tibetu – v Ladakhu, tedy v Indii, takže nemůžu přímo mluvit o čínském útlaku. Potkala jsem se ale s Dalajlámou, tak budu mluvit o tom, jak na mě zapůsobil. A trochu o Budhismu. Byla jsem na jedné z mála budhistických škol v oblasti,“ řekla nám Štěpánka.

Prý ale není žádný expert na místní problematiku. „Jela jsem tam jako odborná konzultantka kvůli účetnictví a managementu. Díky tomu jsem se poměrně dost musela zapojit do místní komunity. Můžu tedy pohovořit o mentalitě budhistů,“ uvedla.

Ze své cesty přiveze na festival i spousty fotografií, které bude promítat přes projektor, některé necháme vytisknout a vystavíme v Tibet infu.

„Moje amaterské fotky jsou přímo k tomu, co jsem zažila a jak to na mě působilo. Má kolegyně profesionálka zase má krásné záběry krajiny a úžasné fotky místních dětí,“ doplnila Štěpánka, která psala z místa i poměrně sledovaný blog. „Chtěla bych ho vydat jako knížku,“ upřesnila.

Festival free Tibet už dávno není jen o muzice, ale i o samotném Tibetu. Určitě se opět dozvíte další zajímavosti, které jste nevěděli.